Výzvy

Pomôžme rodine Hazuchovej z Ľubele

V sobotu 09. 07. 2022 krátko po 15-tej hodine bol ohlásený požiar rodinné domy v obci Ľubela. Na miesto udalosti smerovali posádky hasičov z Liptovského Mikuláša a miestna jednotka dobrovoľných hasičov. Rýchlym zásahom sa podarilo dom uchrániť, ale napriek tomu táto udalosť zasiahla poškodenú rodinu v deň pohrebu rodinného príslušníka. O to je táto udalosť tragickejšia. Preto sa miestny cirkevný zbor v spolupráci s obcou Ľubeľa rozhodli tejto rodine pomôcť a vyhlásili zbierku. Bližšie informácie nájdete v článku nižšie .

Milé sestry, drahí bratia. Sú chvíle v živote, keď nedokážeme nájsť slová a ani odpovede na mnohé udalosti, ktoré nás postretnú a otrasú našim životom. Dnes popoludní došlo k nešťastnej udalosti v rodine Hazuchovej z Ľubele. Práve počas pohrebu ich manžela a otca Petra Hazuchu /50r./ zachvátil ich rodinný dom požiar a rodina, ktorá vyprevádzala svojho drahého manžela a otca vyhorela. Nedá sa slovami opísať obraz, ktorý sa nám dnes naskytol pri osobnej návšteve tejto ťažko skúšanej rodinky. V mene Cirkevného zboru ECAV na Slovensku Partizánska Ľupča vyhlasujem mimoriadnu finančnú zbierku na pomoc rodine Hazuchovej. Svoje príspevky možno odovzdať zajtra po Službách Božích v kostoloch, alebo počas týždňa na farskom úrade. Taktiež zverejnujem číslo účtu cirkevného zboru /do poznámky prosím uviesť “Pomoc pre rodinu Hazuchovú”/.
Bankové spojenie: Slovenská sporiteľňa, a.s. Liptovský Mikuláš IBAN: SK74 0900 0000 0000 5671 1952.
Za všetku pomoc vám drahí moji v mene rodiny Hazuchovej

ĎAKUJEM! Váš brat farár Ján Molčan

Ku zbierke a pomoci sa pridáva aj Obec Ľubeľa. Ako sa nám vyjadril jej starosta Ing. Erik Gemzický Phd.:

„Obec Ľubeľa plne podporuje vypísanú zbierku, ktorú aj podporí. Vyjadrenie solidarity pri strate blízkeho človeka a k tomu ešte k nešťastnej udalosti pri požiari domu, nemôže zostať nepovšimnuté.