Požiare

Požiar bytu v Liptovskom Hrádku

V stredu 30. 03. 2022 v skorých ranných hodinách vypukol požiar bytu v Liptovskom Hrádku vo vnútro bloku Belanská. Byt sa nachádza na prízemí.

Pri príjazde hasičov na miesto už z bytu stúpal hustý čierny dym a na balkóne bytu čakali jeho majitelia. Za pomoci rebríka ich hasiči evakuovali do bezpečia. Majiteľka bytu sa nadýchala splodín horenia a bola ošetrená privolanou posádkou rýchlej zdravotnej pomoci. Pre silnú intoxikáciu bola prevezená do mikulášskej nemocnice na ošetrenie. Majiteľa bytu si po prvotnom ošetrení vo vozidle RZP prevzal jeho syn. U neho nebol potrebný prevoz do nemocnice. Ostatní obyvatelia bytového domu boli zo svojich bytov evakuovaní, keďže celý bytový dom bol značne zadymený.

Pri požiari zasahovali príslušníci hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši a Liptovskom Hrádku. Hasiči pristavili aj mikrobus, kde sa evakuovaní obyvatelia mohli zohriať a oddýchnuť si. Zasahovala aj jedna posádka záchranárov zo stanice v Liptovskom Hrádku. Taktiež mestská a štátna polícia. Na miesto bol privolaný aj zisťovateľ vzniku a príčin požiarov. Jeho úlohou je zistiť, aká bola príčina a kde požiar vznikol. Na teraz sa môže vylúčiť, že za požiarom je plyn. Dobrovoľní hasiči mesta Liptovský Hrádok na pokyn veliteľa zásahu, pomáhali s vypratávaním vecí z bytu a asistovali štátnym hasičom.

Byt je na teraz neobývateľný. Hasiči postupne z neho vynášali zhorené časti nábytku a šatstva a odvetrávali celý priestor bytového domu.