Požiare

Požiar bytu v Liptovskom Mikuláši

V utorok 14. 11. 2023 krátko po 17-tej hodine smerovali hasičské jednotky na ulicu Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši, kde mali ohlásený požiar bytu na šiestom poschodí, sedem podlažného bytového domu. Na miesto udalosti boli vyslané aj posádky pozemných záchranárov, nakoľko ohlasovateľom požiaru bolo uvedené, že v byte sa nachádza jedna osoba staršieho veku.

Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa jedná o požiar batérie od elektro bicykla. Hasiči sa dostali do bytu, ktorý bol značne zadymený a začali s vyhľadávaním osoby. Tú sa im podarilo nájsť. Pravdepodobne sa nadýchala splodín horenia. V spolupráci so záchranármi ju vyniesli z bytu. Pani nejavila známky života, tak bola zahájená KPR (Kardiopulmonálna resuscitácia) ktorá bola úspešná. Záchranári pani na pľúcnej ventilácii transportovali do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

Podľa našich informácií malo dôjsť k požiaru batérie na elektro bicykel. Čo sa stalo, či bolo príčinou to, že batéria bola neoriginálna, to už vyšetruje hasičský zisťovateľ príčin vzniku požiarov v spolupráci s Políciou SR.

Predbežná škoda je odhadovaná na 150 000 €.

Na mieste udalosti zasahovalo 11 príslušníkov HaZZ na 6 tich kusoch hasičskej techniky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *