Požiare

Požiar na cintoríne

V utorok 26. 10. 2021 v obedňajších hodinách smerovali hasiči zo stanice v Liptovskom Hrádku do obce Važec, kde na miestnom cintoríne horel drevený kríž. Pravdepodobne došlo k zapáleniu od horiacich sviečok. Jedným prúdom hasiči oheň uhasili a zabránili tak väčším škodám na okolitých hrobových miestach.

Kedže sa blíži sviatok Pamiatky zosnulých,ideálny čas na zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov na hrobových miestach, nakoľko je zvykom zapaľovať na hroboch sviece a kahance a hroby bývajú v tomto období plné umelých kvetín a čečiny.

Preto, budte obozretní a dávajte si pozor pri návšteve hrobových miest. Aby ste nenarobili viac škody ako osohu. Pri pálení sviec a kahancov, dbajte na primeraný odstup od horľavých materiálov. Používajte skôr sviece v skle, ako voľné sviece. Zabezpečte vence a kytice proti pohybu, kedže ich prípadný vietor môže posunúť k horiacej sviečke a môže dôjsť k vznieteniu. Prípadný požiar môže narobiť vysoké škody na vašom, prípadne cudzom majetku a jedna sviečka, vám môže narobiť veľké nepríjemnosti.

foto: fanúšik stránky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *