KrimiVýzvy

Pozor na podvody s kryptomenami, muž prišiel o viac ako 100 000 eur!


Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Dolnom Kubíne prijal oznámenie o podvodnom konaní neznámych páchateľov, ktorí pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien pripravili poškodeného  o viac ako 100 000 eur.
Podľa doposiaľ zistených informácií mala  poškodeného muža kontaktovať neznáma osoba s výhodnou  ponukou investovania v kryptomenách, s ktorou súhlasil.  Následne bol muž kontaktovaný ďalšou doposiaľ neznámou osobou, ktorá ho navigovala k nainštalovaniu aplikácie AnyDesk  do jeho počítača, čím získala prístup k jeho počítaču. Po investovaní finančných prostriedkov bol neznámou osobou informovaný o výške zisku  na jeho kryptomenovom účte a o potrebe uhradiť poplatky  za odblokovanie účtu.
Poškodený muž potom zistil, že žiadne peniaze nezískal, ale naopak, z jeho účtu boli vykonané transakcie v prospech neznámych bankových účtov, čím prišiel o viac ako 100 000 eur.

Upozorňujeme, aby ste zvážili komu zveríte svoje peniaze na investovanie. Ak chcete obchodovať s kryptomenami alebo akciami  overujte si sprostredkovateľa a oslovujte iba overené spoločnosti. Opatrnosti a obozretnosti nikdy nie je dosť!

Text: PZ SR ZA