FotogalériaPožiareVideo

Video: pracovný stroj zničili plamene

Liptovský Hrádok: V jednom z najväčších závodov v meste vypukol požiar. 

O pol šiestej podvečer boli operačným strediskom HaZZ v Žiline vyslané jednotky zo stanice Liptovský Hrádok a Liptovský Mikuláš k ohlásenému požiaru stroja Bocian do drevospracujúceho závodu v Liptovskom Hrádku.

Pri príchode prvej jednotky na miesto udalosti, táto zistila, že sa jedná o požiar stroja, ktorý manipuluje s drevnou guľatinou. Podľa svedkov udalosti, stroj začal horieť počas plnej prevádzky, práve keď sa na ňom nachádzal robotník, ktorý s ním pracoval.  Z motorovej časti vyšľahli mohutné plamene, ktoré ihneď pohltili celý stroj.

Aj napriek rýchlemu prvotnému zásahu závodných hasičov a následne aj profesionálnych hasičov, sa stroj nepodarilo zachrániť. Podľa vyjadrenia majiteľa, sa jedná o vysokú škodu a tak bol na miesto privolaný zistovateľ príčin požiaru z OR HaZZ v Liptovskom Mikuláši.  Na miesto požiaru bola vyslaná aj hliadka policajného zboru.

Hasiči  po uhasení stroja tento ešte následne ochladzovali vodou. Podľa prvotných informácií z tohto stroja uniklo cez 300 litrov prevádzkového oleja.