Dvaja lupiči prepadli benzínku

Svätý Kríž: Pumpára jeden z útočníkov spacifikoval a druhý prehľadal kanceláriu.

V stredu vo večerných hodinách pri obci Svätý Kríž v okrese Liptovský Mikuláš, na benzínovej pumpe došlo k prepadu zamestnanca.

Ako nám uviedla hovorkyňa KR PZ SR v Žiline Janka Balogová: ,,Polícia v Liptovskom Mikuláši pátra po doposiaľ neznámych páchateľoch, ktorí v stredu 10.februára podvečer pred čerpacou stanicou v obci Svätý Kríž, okres Liptovský Mikuláš napadli 57 ročného zamestnanca. Útočníci muža bili drevenými palicami, až kým nepadol na zem. Následne ho jeden z útočníkov spacifikoval a druhý sa ho opýtal, kde má mobil, kľúče od kasy a miestnosti. Na to vošiel dovnútra, prehľadal miestnosť, z ktorej odcudzil hotovosť vo výške najmenej 343,-€, flobertový revolver, hliníkovú baterku a plátennú tašku. Zamestnancovi zviazali ruky a z miesta odišli. Napadnutý zamestnanec utrpel zranenia s doposiaľ neurčenou dobou liečenia a hmotnú škodu vo výške najmenej 290,-€. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže. Po páchateľoch polícia intenzívne pátra”.

Ak ste v uvedenom čase prechádzali okolím a spozorovali ste niečo podozrivé, obráťte sa na políciu a jej známe telefónne číslo 158.

zdroj: KR PZ SR Žilina