FotogalériaNehodyVideo

Prerazil zvodidlá a s autom spadol z mosta

Liptovský Hrádok: Obrovské šťastie mal šofér Škody octávie, ktorý autom zletel zo železničného nadjazdu. 

Bolo krátko po jednej hodine nad ránom, keď sa tichou nocou ozvala rana.  Podľa náhodných okoloidúcich osobné auto značky Škoda octávia vyletelo na hlavnú cestu od Liptovskej Porúbky v smere do mesta, kde prerazilo zvodidlá na železničnom nadjazde  a spadlo na strechu dole, kde začalo horieť.  Na miesto ihneď smerovala hliadka OO PZ v Liptovskom Hrádku, ktorá spozorovala človeka, ktorý bol od krvi a chýbala mu jedna topánka na nohe. Táto osoba im tvrdila že o žiadnej dopravnej nehode nevie. Príslušníci PZ zraneného previezli na obvodné oddelenie, kde mu poskytli prvú pomoc a zavolali RZP. Pri dychovej skúške na alkohol prístroj ukazoval  0.92 mg/l.  Následne bol sanitkou prevezený do nemocnice v Liptovskom Mikuláši na ďalšie vyšetrenie. Podľa našich informácií neutrpel žiadne vážne zranenie, len drobné škrabance a otras mozgu.

Pri príchode na miesto udalosti jednotka hasičov z Liptovského Hrádku  uhasila horiace auto. Skontrolovali, či sa vo vozidle nenachádzajú ďalšie osoby, čo sa nepotvrdilo.  Polícia na nevyhnutný čas uzatvorila cestu popod nadjazd a za pomoci hasičov auto prevrátili na kolesá a zabezpečili proti pohybu.  Polícia mala plné ruky práce aj s rozvášnenými  rodinnými príslušníkmi vodiča, ktorí sa dostavili vo veľkom počte na miesto nehody z blízkeho hotelového zariadenia, kde prebiehala ich rodinná oslava a dožadovali sa informácií o zranenom príbuznom.

Nakoľko na zvodidlách nadjazdu vznikla diera, bolo potrebné toto miesto viditeľne označiť, aby sa predišlo možnému úrazu. Mestská polícia v Liptovskom Hrádku zabezpečila cez SSC kužele, ktoré osadili na chýbajúce zábradlie a miesto označili páskou.

Ako sa nám podarilo zistiť ešte na mieste nehody, vodičom by mal byť muž, ročník 1992 z okresu Brezno.  V aute sa podľa všetkého nachádzal sám.  Podľa rodinných príslušníkov, tento na spomínanej rodinnej oslave zobral kľúče od vozidla Škoda octávia, nikomu nič nepovedal a na aute odišiel.

ˇ