Aktuálne z hôr

Pripomíname si 5. výročie pádu vrtuľníka v Slovenskom raji

17. 07. 2020, si pripomíname už 5. výročie tragické pádu záchranárskeho vrtuľníka počas záchrannej akcie v Slovenskom raji, pri ktorom zahynula celá štvorčlenná posádka smerujúca na pomoc 10-ročnému nemeckému chlapcovi. Na mieste zahynul náš kolega, 37-ročný náčelník oblastného strediska Horskej záchrannej služby Slovenský raj Dušan Leskovjanský, 44-ročný pilot Ľubomír Majerčák, 45-ročný lekár Marek Rigda a 34-ročný záchranár Martin Svitana. V sobotu 18.07.2020 o 10:00 hod. sa na symbolickom cintoríne na Kláštorisku uskutoční Sv. omša spojená s pietnou spomienkou.

Česť ich pamiatke!

Rodina z Nemecka sa vybrala na túru v Prielome Hornádu. Na 10-ročného chlapca to bolo v jednom okamihu priveľa – v ťažkom teréne spadol a zranil sa. Cez číslo 112 sa turisti dovolali do strediska Horskej záchrannej služby v Slovenskom raji. Dispečer vyslal k chlapcovi záchranárov. Onedlho sa aj s turistami dívali na hrôzostrašný pád, ktorý sa odohral iba 150 metrov od nich.

Napriek desivým udalostiam sa horskí záchranári museli o zraneného chlapca postarať. Na miesto prišla ďalšia partia a spolu ho neschodným terénom odniesli až k sanitke. Otrasení nemeckí turisti nechcú s médiami komunikovať a nedovolili to ani nemocnici.Podľa našich informácií chlapec nie je v bezprostrednom ohrození života.

foto: SITA, AIR -TRANSPORT EUROPE, HZS,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *