PRVÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ POLÍCIE V CESTNEJ CYKLISTIKE VYHRALA LIPTÁČKA

Žiar nad Hronom

Vo štvrtok 22. 07. 2021 sa v Žiari nad Hronom uskutočnil 1.ročník Majstrovstiev Slovenskej polície v cyklistike. Na technicky náročnej trati sa v kategórii žien ukázala aj naša rodáčka, príslušníčka policajného zboru, aktuálne zaradená na dopravnej polícii v Liptovskom Mikuláši nadporučíčka JUDr. Eva Lehotská. Spolu sa na náročnú trať, na ktorej pretekal pred štyrmi rokmi aj cyklista Peter Sagan, postavilo 8 žien a 25 mužov. Trať merala v ženskej kategórii 21 kilometrov a v mužskej kategórii spolu tri okruhy v celkovej dĺžke 70 kilometrov.

Medzi ženami triumfovala naša rodáčka Eva Lehotská, ako druhá Marcela Vašková z Banskej Bystrice a do tretice Gabriela Dubská z Popradu.

Ako prezradila majsterka slovenska Lehotská, cyklistika nie je jej športom ktorému sa plne venuje. Dlhodobo sa profesionálne venuje biatlonu. S úsmevom uviedla, že cyklistika je pre ňu len ako doplnkový šport.

Ako uviedli zúčastnení športovci, organizácia a trať boli pripravené na profesionálnej úrovni v top stave.

Polícia ako organizátor podujatia verí, že prvý ročník nadstavil latku vysoko a každým rokom sa bude len a len zvyšovať aj počet súťažiacich.

Výhercom srdečne gratulujeme !

foto: fcb PZ SR BB + FCB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *