Rozsiahly požiar vystrašil celú obec!

Jalovec: Približne o trištvrte na deväť večer boli profesionálni, ako aj dobrovoľní hasiči privolaní k rozsiahlemu požiaru rodinného domu v obci.

Profesionálni hasiči z Liptovského Mikuláša na miesto zamierili na dvoch cisternách. Po príchode na miesto zistili, že strecha rodinného domu, ako aj humno za domom, úplne pohltili plamene. Hasiči nasadili na likvidáciu niekoľko útočných prúdov a zasahovali v dýchacej technike. Keďže rozsah požiaru bol veľký, na miesto boli povolaní aj dobrovoľní hasiči z Liptovskej Ondrašovej, Bobrovca, Jalovca a Liptovského Trnovca. Tí mali nastarosti dodávku vody z miestneho potoka, ako aj pomoc s hasením požiaru. Silný oheň nenapáchal škodu len na jednom pozemku, ale blízkosť susedného domu spôsobila, že plamene preskočili aj naň. Hasiči preto okrem likvidovania požiaru museli ochladzovať aj blízko stojaci rodinný dom.

Okrem hasičov na mieste zasahovali aj záchranári, ktorí ošetrili obyvateľku práve spomínaneho susedného domu. Ďalšie ošetrenie si vyžiadal aj jeden z dobrovoľných hasičov, ktorí zasahovali na mieste.

Príčinu vzniku požiaru, ako aj škodu, ktorú spôsobil, bude teraz vyšetrovať zisťovateľ príčin požiarov.