Polícia pátraVýzvy

Stratené lietadlo stále nenašli, hľadanie komplikuje počasie

Oravský záchranný systém informuje:

Pátranie po pilotovi malého motorového lietadla pokračuje nepretržite od včerajšieho večera. Žiaľ počasie sa zhoršilo a vrtuľník z letky min. vnútra zrejme nebude môcť nám prísť pomôcť pri pátraní. V týchto hodinách prehľadávame Veľký kopec v obci Novoť. Pri pátraní využívame drony a pomocou rojníc prehľadávame rozsiahly terén.

Aktuálne sa v horskom teréne nachádza cez stovka ľudí, členovia HZS, HaZZ, PZ SR, Oravský záchranný systém a dobrovoľníci.

Ďakujem za info. V prípade info ma kontaktujte : 0905 522 228

Správa od polície:

OD VČERAJŠIEHO VEČERA PÁTRAME NA ORAVE PO LIETADLE

Z Leteckého úradu Slovenskej republiky Bratislava sme krátko po 20:00 hod. prebrali na našom operačnom stredisku nepotvrdenú informáciu o páde malého lietadla označenia OMM199 s poslednou upresnenou lokalizáciou v čase o 18:43 hod., preletom nad vrcholom Okruhlica.

V lietadle mal byť iba pilot štátnej príslušnosti Maďarskej republiky. Na miesto boli okamžite vyslané všetky dostupné sily a prostriedky. O pomoc a spoluprácu bola požiadaná Horská záchranná služba Malá Fatra a Smokovec, Hasičský a záchranný zbor, dobrovoľníci a DHZ zo všetkých priľahlých obcí ako aj Orava Rescue systém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *