Zaujímavosti

SVETOVÝ DEŇ PAMIATKY OBETÍ DOPRAVNÝCH NEHÔD V LIPTOVSKEJ KOKAVE

V nedeľu 19.11. 2023 si v Liptovskej Kokave na Službách Božích v evanjelickom kostole pripomenuli v rámci Svetového dňa pamiatky obetí dopravných nehôd na všetkých, ktorí tragicky zahynuli pri autonehodách na celom Slovensku. Tejto akcie sa zúčastnili zástupcovia všetkých záchranných zložiek, ktoré každý deň pomáhajú a nasadzujú vlastné životy pre záchranu ľudských životov pri autonehodách a iných mimoriadnych udalostiach. Počas služieb božích prijali požehnanie a povzbudzujúce slová od miestneho brata farára Michala Tekelyho, ktoré potrebujú aj oni pri svojej každodennej práci. Svojou účasťou túto akciu poctili aj riaditeľka OR HaZZ v Liptovskom Mikuláši pplk. Eva Krajčiová, veliteľ stanice HaZZ v Liptovskom Hrádku mjr. Slavomír Porubän, riaditeľ OO PZ v Liptovskom Hrádku mjr. Peter Čupka, príslušníci hasičského a záchranného zboru, záchrannej zdravotnej služby, polície Slovenskej republiky, dobrovoľní hasiči, mestská polícia a horská záchranná služba. Obete, si účastníci symbolicky uctili zapálením sviece, chvíľkou ticha, sirénami hasičského auta a kostolnými zvonmi.

Na našich cestách vyhasne ročne viac ako 200 ľudských životov, za ktorými ostáva bolesť a žiaľ najbližších, priateľov, známych, kolegov. Tretia novembrová nedeľa patrí vo svete pamiatke na obete dopravných nehôd, keď zároveň vyjadrujeme solidaritu s pozostalými. Tento deň je tiež mementom pred nezodpovedným správaním v cestnej premávke, ktorého dôsledkom sú zbytočné úmrtia a vážne ujmy na zdraví.

Vďaka patrí príslušníkom Hasičského a záchranného zboru, Policajného zboru a zdravotníkom, ktorí zachraňujú životy pri dopravných nehodách a odstraňujú následky kolízií.

Minulý rok zomrelo na slovenských cestách 244 ľudí, ďalších 882 ľudí sa ťažko zranilo. K 12. novembru 2023 eviduje polícia 221 obetí dopravných nehôd.

Nezabudnite: RADŠEJ STRATIŤ MINÚTU V ŽIVOTE AKO V MINÚTE ŽIVOT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *