Nehody

Taxík zrazil chodcov

V sobotu 15. 10. 2022, približne o 21 – hod došlo v Liptovskom Mikuláši na Garbiarskej ulici k dopravnej nehode osobného motorového vozidla taxi služby a chodca.

Aktualizácia 21:56.. Informácia z miesta nehody, vodič taxi služby zrazil dve osoby na prechode pre chodcov. Malo by sa jednať o muža a ženu a ich dve dcéry . Tie neboli zranené, len v šoku. Jedna z nich na mieste skolabovala a musela byť k nej privolaná posádka RZP.

Podľa informácií žena komunikovala so záchranármi, muž je v opatere záchranárov v sanitke.

Zraneným účastníkom prajeme skoré uzdravenie.

Aktualizácia vyjadrenie PZ SR :

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: VODIČ S VOZIDLOM ZRAZIL CHODCOV NA PRIECHODE PRE CHODCOV
Včera (15. októbra) vo večerných hodinách došlo na ceste 1/18 v Liptovskom Mikuláši k dopravnej nehode. Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 40 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Škoda po ceste 1/18 v meste Liptovský Mikuláš v smere na Ružomberok.
Následne došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k stretu osobného motorového vozidla s dvoma chodcami, ktorí prechádzali po riadne vyznačenom priechode pre chodcov.
Po dopravnej nehode boli chodci prevezení na ošetrenie do nemocnice.
Alkohol u vodiča dyhovou skúškou zistený nebol.
Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.
❗️ZVÝŠTE OPATRNOSŤ❗️
✅Upozorňujeme vodičov, aby najmä v blízkosti priechodov pre chodcov, zvýšili opatrnosť, rešpektovali dopravné značenie a umožnili chodcom bezpečne prejsť cez cestu.
✅Chodcom odporúčame všímať si vodičov, či ich vidia, či reagujú na ich prítomnosť a mať s nimi očný kontakt.
Žiaľ, pri zrážke chodca s autom, sú dôsledky neraz tragické.