Aktuálne z hôrFotogaléria

Ťažké zranenie po výpadku z ľadopádu

Brankovský vodopád: Horolezec po výpadku z ľadopádu padal 30 metrov, vrtulník ho s ťažkými zraneniami previezol do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku.

Dnes popoludní (23. januára) prijala Horská záchranná služba žiadosť o pomoc pre 30 ročného muža slovenskej národnosti, ktorý počas lezenia Brankovského ľadopádu spadol z výšky približne 30 metrov.

Pádom utrpel viaceré vážne poranenia a bol v bezvedomí. Na miesto nehody odišli dve skupiny záchranárov HZS z Oblastného strediska Veľká Fatra a o súčinnosť bola požiadaná aj posádka VZZS z Banskej Bystrice. Po príchode na miesto nehody poskytla prvá skupina záchranárov HZS spadnutému horolezcovi neodkladné zdravotné ošetrenie, pacienta zateplili a pripravili na transport. V sprievode druhej skupiny záchranárov prišla aj lekárka posádky RLP, ktorá bola vyslaná do Podsuchej. Po podaní intravenóznej liečby transportovali záchranári HZS zraneného pomocou lanovej techniky a nosidiel k najbližšiemu možnému miestu pre odovzdanie posádke VZZS. Následne bol za pomoci navijaku vrtuľníkom prevezený na lúku pri Podsuchej, odkiaľ po preložení na palubu smerovala posádka VZZS do nemocnice v Ružomberku.

Zdroj: hzs.sk