FotogalériaKrimi

Tragické rodinné splavovanie rieky Belá

Dovalovo: K veľkej tragédií prišlo dnes pred obedom pri splavovaní rieky Belá, neďaleko malej vodnej elektrárne nad Dovalovom.

Záchranné zložky zalarmovali náhodní svedkovia, ktorí vo vode videli dve maloleté deti. Hasiči spoločne so záchranármi vyrazili do mestskej časti Dovalovo, blízko k futbalovému ihrisku. Dve malé dievčatká vytiahli na breh svedkovia a privolaní záchranári ich po prvotnom ošetrení previezli do nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Po krátkom pobyte v tejto nemocnici boli transportované na vyššie pracovisko do Martina. Krátko po odvezení dvoch detí sa hasičom spoločne s políciou podarilo lokalizovať muža s tretím dieťaťom. Nachádzali sa v blízkosti autokempingu vo Vavrišove. Hasiči ich na breh dotiahli pomocou lanovej techniky a odovzdali privolaným záchranárom. Do záchrannej akcie sa zapojili aj leteckí záchranári, ktorí niekoľkokrát vizuálne skontrolovali koryto rieky Belá, žiaľ neúspešne. Lekárka leteckých záchranárov prehliadla muža spoločne so synom a rozhodovalo sa o ich prevoze. Nakoniec boli prevezení do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

 

Pátrania sa zúčastnili aj hasiči zo stanice v Liptovskom Mikuláši, ktorí na člne prehľadávali brehy rieky z Dovalova, až do Liptovského Hrádku. Žiaľ neúspešne. Niekoľko minút po 15-tej hodine prišla žiaľ smutná správa, telo ženy sa podarilo nájsť zakliesnené niekoľko metrov od prevráteného raftu, bez známok života.