Krimi

Unikajúceho policajta zadržali na Liptove

K tragédii došlo v Prešove, kde policajt pri výmene služby zastrelil svojho kolegu Filipa(29). Ten na mieste streľby zomrel, aj napriek snahe kolegov a okoloidúcich zachrániť ho.

Následne sa policajt, na svojom služobnom motorovom vozidle dal na útek. Posledná lokalizácia vozidla bola na Levočskej ulici, kde pravdepodobne vyhodil vysielačku a tým znemožnil sledovanie jeho pohybu.

Mylná indícia prišla z Košíc kde sa údajne malo nájsť policajné vozidlo bez šoféra. Táto správa sa ale nezakladala na pravde.

Ďalšia indícia prišla, že policajné auto videli svedkovia na Štrbe, idúce v smere na Lipovský Mikuláš. Čo sa aj potvrdilo. V tej chvíli už boli v teréne všetky dostupné hliadky. Unikajúci policajt bol ozbrojený a nebezpečný.

Krátko po 23- hod páchateľa zadržali policajti za obcou Partizánska Ľupča v smere na Ružomberok.

Čo konkrétne bolo príčinou tohto konania zatiaľ nie je známe . Polícia Slovenskej republiky, pred polnocou na svojom fcb profile uviedla, že zadržanie policajta potvrdzuje, ale bližšie informácie nateraz nebude zverejňovať.

Rodine zastreleného príslušníka Policajneho zboru Slovenskej republiky vyslovujeme úprimnú sústrasť. Mladý Filip prišiel o svoj život pri vykonávaní svojej služby z najväčšou pravdepodobnosťou, rokou svojho kolegu. Podľa našich informácií sa jedná o syna primátorky Prešova M. T.

Vyšetrovanie bude náročné. Prebiehať bude aj vyšetrovanie inšpekcie MV SR.