Krimi

V Dúbrave šoféroval pod vplyvom alkoholu

43 ročný muž (z okresu Liptovský Mikuláš) v pondelok 12. júla 2021 popoludní viedol po miestnej komunikácii v obci Dúbrava, okres Liptovský Mikuláš osobné motorové vozidlo Opel. Následne bol policajnou hliadkou z Okresného dopravného inšpektorátu v Liptovskom Mikuláši zastavený. Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,43 mg/l (2,98 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu, zadržali vodičský preukaz a predviedli ho na policajný útvar.

Alkohol za volant nepatrí

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. 

text : FCB PZ SR ZA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *