Požiare

V Ružomberku horela výrobná hala

V utorok 31. 01. 2023 v skorých ranných hodinách vypukol v Ružomberku mestskej časti Biely Potok požiar haly na výrobu kontajnerov.

Na miesto udalosti smerovali hasiči na deviatich kusoch techniky z hasičských staníc v Ružomberku, Liptovského Mikuláša, Dolný Kubín, Martin , Žilina a ZHÚ Mondi SCP spolu v počte 15 zasahujúcich hasičov. Zasahovali taktiež dobrovoľníci z Likavky a Turian.

Doprava bola odklonená cez Biely Potok. Zvýšte opatrnosť pri prejazde týmto úsekom.

Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe.

Aktualizácia: Vyjadrenie HaZZ.

Dnes 31. januára 2023 krátko pred 04:15 bol na Operačné stredisko Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline ohlásený požiar vo firme na výrobu oceľových kontajnerov na Korytnickej ceste v Ružomberku. Zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Ružomberku, z Hasičskej stanice v Liptovskom Mikuláši, z Hasičskej stanice v Dolnom Kubíne, z Hasičskej stanice v Martine, z Hasičskej stanice v Žiline, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, zo Závodného hasičského útvaru Mondi SCP v Ružomberku a členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Likavka, Liptovská Osada, Liptovské Revúce, Liptovská Lúžna a  Turany. Po príchode bolo zistené, že ide o požiar výrobnej budovy – lakovne, v blízkosti ktorej sa nachádza skladová hala a ubytovňa. Po vykonaní prieskumu hasiči začali s hasením požiaru z exteriéru za pomoci výškovej techniky, pričom bola zastavená premávka na ceste I/59 v jednom jazdnom pruhu. Voda na hasenie bola zabezpečovaná z miestnej hydrantovej siete a kyvadlovom dopravou z Hasičskej stanice v Ružomberku. Boli vyrozumení zástupcovia civilnej ochrany – odboru krízového riadenia Okresného úradu v Ružomberku a Okresného úradu v Žiline, zástupcovia mesta Ružomberok a miestneho vodárenského podniku. Požiar sa podarilo do hodiny lokalizovať a krátko po 11:15 zlikvidovať. Kvôli veľkému zadymeniu hasiči zasahovali s autonómnymi dýchacími prístrojmi. Susedná výrobná hala bola skontrolovaná termokamerou bez zaznamenania zvýšenej teploty. Pre zistenie príčiny vzniku požiaru bol na miesto privolaný zisťovateľ príčin vzniku požiarov. Na mieste zasahovalo 27 profesionálnych a 15 dobrovoľných hasičov s 19-imi kusmi hasičskej techniky. Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb. Príčina vzniku škody je v štádiu zisťovania

Foto: FCB Mesto RK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *