Nehody

V Ružomberku nabúral kamión do autobusu

V sobotu 20. 08. 2022 krátko pred 23- tou hodinou sa na ceste 1/18 Ružomberok – Černová, stala dopravná nehoda, kde zahraničný kamión vrazil do autobusu v ktorom sa viezli futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Na miesto smerovali všetky záchranné zložky, keďže bolo ohlasovateľom ohlásené, že v autobuse sú zranené osoby. Po príchode záchranárov na miesto nehody potrebovali ich pomoc ľahšie zranení traja futbalisti mikulášskeho klubu. Podľa informácií od záchranárov, sú mimo ohrozenia života. Prajeme skoré uzdravenie.

Cesta bola v dôsledku nehody neprejazdná.

Polícia informuje o nehode:

NEHODA NÁKLADNÉHO AUTA A AUTOBUSU

V sobotu 20. augusta okolo 22:40 hod. došlo na ceste č. I/18 v Ružomberku časť Černová k dopravnej nehode nákladného motorového vozidla a autobusu.

K dopravnej nehode došlo tak, že 49 ročný muž viedol nákladné motorové vozidlo zn. VOLVO po ceste č. I/18 v smere z Ružomberka na Žilinu, kde v mestskej časti Černová sa plne nevenoval vedeniu motorového vozidla následkom čoho prešiel do protismernej časti vozovky, kde svojim ľavým spätným zrkadlom zachytil oproti idúci autobus zn. SCANIA, ktorý v tom čase viedol 69 ročný vodič.

Vodič autobusu sa snažil zabrániť zrážke, zašiel až na krajnicu vo svojom smere jazdy, pričom sa už nákladnému vozidlu nedokázal vyhnúť. Pri dopravnej nehode došlo k poškodeniu spätných zrkadiel a sklenených výplní na autobuse následkom čoho sa zranili tri prepravované osoby, ktoré boli prevezené do nemocnice.

Vodiči na mieste vykonali dychové skúšky s negatívnym výsledkom. Vodičovi nákladného motorového vozidla bola uložená bloková pokuta.

Text + foto: PZ SR

Foto:fcb onlajny.eu