Nehody

VÁŽNA DOPRAVNÁ NEHODA – CESTA I/18 ČERNOVÁ – RUŽOMBEROK UZAVRETÁ

VÁŽNA DOPRAVNÁ NEHODA – CESTA I/18 ČERNOVÁ – RUŽOMBEROK UZAVRETÁ

Aktuálne dokumentujeme vážnu dopravnú nehodu na ceste I/18 Černová – Ružomberok. Cesta je momentálne neprejazdná.

Žiadame všetkých vodičov o trpezlivosť a rešpektovanie pokynov polície.

Zdroj: PZ SR ZA

Dnešného dňa v poobedných hodinách došlo na ceste prvej triedy č. 18 pred Černovou, Ružomberok k tragickej dopravnej nehode. Vodič motorového vozidla zn. Nissan X- Trail z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k stretu s nákladným motorovým vozidlom. Pri dopravnej nehode 64 ročný vodič osobného motorového vozidla utrpel zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahol. 60 ročná spolujazdkyňa bola prevezená do nemocnice. 

49 ročný vodič nákladného motorového vozidla bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. 

Cesta bola na nevyhnutne potrebný čas uzavretá.

Ďalšie okolnosti ako aj presné príčiny tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. 

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. 

kpt. Mgr. Zuzana Šefčíková

hovorkyňa 

Záchranársky vrtuľník zo svojej základne v Žiline bol dnes popoludní vyslaný k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi časťou Černová a Ružomberkom. Pri zrážke osobného vozidla s kamiónom utrpel, žiaľ, vodič osobného vozidla zranenia, ktorým na mieste podľahol, ani záchranári mu už nedokázali pomôcť. Posádka leteckých záchranárov si po pristátí v blízkosti nehody prevzala do svojej starostlivosti jeho spolujazdkyňu, ktorá sa v tom času nachádzala v starostlivosti pozemných záchranárov. Nárazom utrpela vážne poranenia viacerých častí tela s poruchou vedomia. Záchranári jej na mieste poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie, zabezpečili základné životné funkcie a po preložení na palubu bola s tzv. polytraumou v umelom spánku letecky prevezená do ÚVN v Ružomberku.

ATE-letecka záchranná služba