Vážna dopravná nehoda pri Beňadikovej

V piatok 30. 07. 2021 sa okolo pol piatej podvečer na hlavnej ceste 1/18 blízko odbočky na obec Beňadikovú stala vážna dopravná nehoda dvoch motorových vozidiel a cyklistu.

Podľa našich zistení priamo z miesta dopravnej nehody mladý vodič čierneho vozidla značky BMW prešiel so svojím vozidlom do protismeru, kde sa zrazil s oproti idúcim vozidlom Renault. Po čelnom náraze vozidlo Renault odhodilo mimo vozovku, kde v tom okamihu prechádzal cyklista. Tohto náraz odhodil do poľa.

Pri príjazde záchranných zložiek, cyklista nejavil známky života. Záchranári začali s jeho oživovaním, čo sa im aj podarilo. Pacienta urýchlene transportovali do mikulášskej nemocnice. Hasiči za pomoci hydraulického zariadenia vystrihli vodičku z renaultu a odovzdali ju do opatery leteckým záchranárom a transportovali do Popradskej nemocnice. Zraneného vodiča z BMW taktiež vystrihávali a prevážali sanitkou do mikulášskej nemocnice.

Pri obhliadke havarovaných vozidiel sa vo vozidle BMW podľa našich zistení našli podozrivé látky, pravdepodobne drogy. Na miesto sa dostavil policajný technik, ktorý zabezpečil stopy a odobral vzorky. Cesta 1/18 bola v oboch smeroch neprejazdná počas dokumentovania dopravnej nehody.

Tlačová správa HaZZ v plnom znení:

Vážna dopravná nehoda pri obci Beňadiková 🚨🚒Hasiči z Liptovského Mikuláša momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá stala na št. ceste I/18 v katastri obce Beňadiková, okres Liptovský Mikuláš. Pri nehode došlo k čelnej zrážke dvoch osobných vozidiel a cyklistu, ktorý následkom nárazu skončil mimo vozovky v poli. Vo vozidlách ostali zakliesnené dve osoby, ktoré hasiči vyslobodili pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia. Zasahujúci hasiči poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a na vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia. Následkom nehody utrpeli tri osoby zranenia rôzneho rozsahu. Na mieste zasahovala aj posádka VZZS. Štátna cesta je momentálne uzavretá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *