Výzvy

Výmena asfaltu v Ružomberku obmedzí dopravu

⚠️ VÝMENA ASFALTU KRIŽOVATKA MONDI ⚠️

Od pondelka 19.9.2022 začne plánovaná výmena asfaltu na križovatke MONDI v smere do mesta a aj v smere do Liptovského Mikuláša.

Výmena asfaltu bude rozdelená na niekoľko etáp. Počas stavebných prác budú na cestách umiestnené zvislé dopravné značky v reflexnej úprave a ak si to bude bezpečnosť vyžadovať, doprava bude riadená kompetentnými.

Etapa 1., 2. a 3. (cca 20 dní) bude pozostávať z rekonštrukcie jazdných pruhov v smere od Liptovského Mikuláša do Martina. Premávka bude presmerovaná v oboch smeroch zriadená v jazdných pruhoch v smere od Martina do Liptovského Mikuláša. Výjazd na cestu I/18 od AC Mondi SCP úplne uzavretý. Vypnutie svetelných signálov rekonštruovanej križovatky – blikajúci žltý signál.

Nasledovať bude rekonštrukcia ľavého jazdného pruhu v smere od Martina do Liptovského Mikuláša a juhozápadnej štvrtiny križovatky cesty I/18 a I/59 pri Mondi SCP. Premávka v oboch smeroch zriadená v jazdných pruhoch v smere od Liptovského Mikuláša do Martina. Smer jazdy Martin – Banská Bystrica v pôvodnej trase. Taktiež rekonštrukcia pravého jazdného pruhu v smere od Martina do Liptovského Mikuláša a časti odbočovacích jazdných pruhov. Výjazd na cestu I/18 od Mondi SCP otvorený. Vypnutie svetelných signálov rekonštruovanej križovatky – blikajúci žltý signál.

Počas týchto etáp bude linka autobusu č. 2 Modrá v oboch smeroch presmerovaná od ulice Poľná cez ulicu Za dráhou a námestie SNP kde sa vráti do svojej pôvodnej polohy na cestu I/59 zastávka ZŠ Bystrická cesta.

🚧 OBCHÁDZKOVÉ TRASY:

Obchádzkové trasy pre osobné vozidlá do 3,5t budú počas rekonštrukcie odklonené nasledovne:
🚧 v smere od Liptovského Mikuláša do Banskej Bystrice a naopak budú vozidlá odklonené cez Štiavničku,
🚧 v smere z Banskej Bystrice do Martina budú odklonené na miestne komunikácie Cesta do tehelne, Plavisko, RIadok a Zarevúca na cestu I/18 v križovatke Zarevúca – čerpacia stanica,
🚧 v smere z Martina a Dolného Kubína do Liptovského Mikuláša budú vozidlá odklonené cez Likavku a Liskovú.

Zdroj: Mesto Ružomberok