Krimi

Z násilnej vraždy starenky obvinili dôchodkyňu

Potok: Prekvapením skončilo vyšetrovanie vraždy v Potoku.

Ako sme Vás informovali ešte v januári tohto roku v obci Potok syn našiel svoju matku v kaluži krvi. Intenzívne vyšetrovanie prinieslo prekvapujúci výsledok.

Ako uviedla hovorkyňa KR PZ v Žiline Janka Balogová: ,,Dva týždne intenzívnej práce žilinskej polície, zbierania a zhromažďovania dôkazov v prípade vraždy 82 ročnej dôchodkyne z Ružomberka priniesli prekvapujúce výsledky. 82 ročnú dôchodkyňu, ktorá bola nájdená mŕtva 26. januára vo večerných hodinách v pivničných priestoroch rodinného domu v obci Potok, okres Ružomberok, zavraždila 71 ročná žena. Skutku pravdepodobne predchádzal slovný konflikt medzi oboma dôchodkyňami, ktorý vyústil do fyzického napadnutia. 71 ročná Vlasta v úmysle 82 ročnú Evu usmrtiť plechovou lopatkou na uhlie a kovovým pilníkom opakovane udierala dôchodkyňu do hlavy, čím jej spôsobila celkom 24 rôznych tržno-zmliaždených až sečných rán, ktoré mali za následok vykrvácanie a smrť. Útočníčka následne vyšla na poschodie domu, kde s úmyslom získať majetkový prospech prehľadala skrine a odcudzila doposiaľ presne nezistenú hotovosť. Po čine ušla na neznáme miesto“.

Vyšetrovateľka Krajského riaditeľstva PZ v Žiline 71 ročnú Vlastu obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Súčasne spracovala podnet na návrh na vzatie obvinenej do väzby. V prípade preukázania viny hrozí obvinenej žene trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov, prípadne doživotie.

Info, foto: KR PZ SR v Žiline