Aktuálne z hôrFotogaléria

Záchranári sa cez deň nezastavili

Nízke Tatry: Dnes, 26. 2. 2016 ošetrili záchranári HZS z Oblastného strediska Nízke Tatry počas dňa 22 lyžiarskych úrazov, z čoho tri si vyžiadali súčinnosť s leteckými záchranármi.

Preteky freeridistov neskončili dobre pre jedného účastníka, ako informovali horskí záchranári: ,,Prvý úraz, ku ktorému bola požiadaná posádka VZZS z Popradu, bol úraz freeridistu nórskej národnosti. Muž bol účastníkom dnešných freeridových pretekov, počas jazdy spadol v Lukovom kotly a spôsobil si bolestivú luxáciu ramena. Posádka VZZS ho po ošetrení záchranármi HZS transportovala do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

Ďalším zásahom posádky leteckých záchranárov bol náraz snouboardistu do stromu: ,,V poobedňajších hodinách narazil počas jazdy do stromu 21 – ročný snoubordista slovenskej národnosti, čím si spôsobil zlomeninu stehennej kosti. Do príletu VZZS bol záchranármi HZS ošetrený a zafixovaný. Po prílete leteckých záchranárov bola na mieste nehody vysadená lekárka VZZS a po poskytnutí odbornej lekárskej pomoci bol zranený muž za pomoci navijaku transportovaný na Priehybu, odkiaľ bol po preložení na palubu vrtuľníka dopravený do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

Ako informovali horskí záchranári na svojej stránke, súčinnosť s leteckými záchranármi potrebovali aj tretíkrát: ,,Do tretice ošetrovali záchranári HZS v súčinnosti s VZZS poranenie lyžiara, ktorý si pádom spôsobil vážny úraz chrbtice. Kým posádka VZZS odovzdávala druhého pacienta, záchranári HZS ho ošetrili a transportovali na Priehybu. Po odovzdaní druhého pacienta smerovali letecký záchranári na Priehybu, kde bol zranený muž naložený na palubu vrtuľníka a prevezený do nemocnice v Poprade.

 

Zdroj + foto: hzs.sk