FotogalériaNehody

Po zrážke kamiónov zostala diaľnica neprejazdná!

Liptovské Vlachy: Vážna dopravná nehoda troch nákladných vozidiel zablokovala dnes skoro ráno diaľnicu medzi Liptovským Mikulášom a Ivachnovou.

K nehode, ktorá sa stala pár minút pred pol piatou ráno boli okamžite vyslané všetky záchranné zložky. Tie po príjazde zistili, že jedným z havarovaných kamiónov je cisterna, ktorá prevážala v cisternovom návese naftu. Po zrážke bol náves poškodený a nafta začala z neho vytekať. Do príchodu hasičov z Liptovského Mikuláša uniklo približne 6000 litrov nafty. Hasiči po príjazde zabezpečili cisternu proti ďalšiemu úniku a vytečenú naftu zasypali sorbentom. Okrem nich na miesto dorazili aj hasiči zo Záchrannej brigády v Žiline, ktorí na miesto doviezli dve nádrže, do ktorých bola nafta zachytávaná. Aj napriek tomu, že nehoda vyzerala hrozivo, z kamiónu, ktorý zozadu narazil do cisterny vyšiel vodič po svojich a so zraneniami bol prevezený do nemocnice. Čo bolo presnou príčinou tejto nehody vyšetruje polícia

Aktualizácia 9:45 – Ako sa nám podarilo zistiť, zranený vodič, ktorý bol prevezený do nemocnice, mal len ľahšie zranenia, čo je veľkým šťastím. Aktuálne stále na mieste pracujú hasiči, už aj na člnoch na hladine Liptovskej Mary, keďže došlo k priesaku nafty až do nej. Hasiči na zabránenie šírenia nafty ukladajú norné steny a likvidujú ju sorbčnými látkami. Na diaľnici bola medzi tým zvyšná nafta prečerpaná do náhradnej cisterny, pripravený je aj odťah vrakov.

Aktualizácia 11:35 – Diaľnica D1 v smere od Mikuláša do Ivachnovej je sprejazdnená v jednom pruhu.